Rozšíření EA - eaDocX

Rozšíření eaDocX obohacuje aplikaci Enterprise Architect o nové možnosti dokumentace modelů. Jedná se velmi oblíbený plugin s intuitivním uživatelským rozhraním a silným zaměřením na Microsoft Word a Excel. S jeho použitím lze vytvářet profesionální dokumentace doslova na pár kliknutí myši.

EaDocX integruje do prostředí Enterprise Architecta nástroje MS Word a Excel, se kterými můžete vidět finální vzhled dokumentace ihned při formátování. Správa textových dokumentů splňuje nároky normy ISO 9001:2008 a běžný uživatel jistě ocení automatické updaty dokumentace po každé změněeadocsx modelu. Integrace s prostředím Microsoft Excel nabízí snadný export dat z Enterprise Architecta do tabulek a jejich editaci včetně Tagged Values. Upravená data pak lze jednoduše importovat zpět do EA.

EaDocX podporuje automatické generování hypertextových odkazů, slovníčků a obsahu. Nabízí snadné vytváření různých verzí dokumentace pro rozdílné uživatele. Rozšíření eaDocX aplikace Enterprise Architect je tak ideální pro jednotlivce i rozsáhlé projektové týmy, kde jej lze uplatnit k automatickému generování dokumentace pro analytiky, architekty, designéry, vývojáře i projektové manažery.

Použití
S rozšířením eaDocX můžete vzít jakýkoliv obsah EA modelu a jednoduše jej vložit do wordovského dokumentu. Takto vytvořený dokument může být kombinací ručně psaného materiálu a obsahu vytvořeného v EA. Celý je pak formátován rozšířením eaDocX. Jakmile jednou vytvoříte svůj eaDocX dokument a změníte původní EA model, můžete snadno aktualizovat celou dokumentaci jedním stisknutím tlačítka myši. EaDocX vkládá data z EA do tzv. sekcí a pro formátování používá wordovské formátovací styly. Dále automaticky čísluje všechny diagramy, vytváří hypertextové odkazy uvnitř dokumentu a automaticky generuje slovníček.

Integrace v EA
V aplikaci Enterprise Architect běží eaDocX jako standardní rozšíření dostupné z menu Add-In a Extensions. Po spuštění funguje jako další stránka uvnitř EA aplikace. Uvnitř eaDocX pak běží kopie MS Wordu, se kterým lze naprosto běžně pracovat jako se samostatnou aplikací.

Po instalaci je rozšíření eaDocX dostupné z hlavního menu příkazem Add-In/Extensions | eaDocX. Tady je k dispozici položka New Word Document pro vytvoření nového eaDocX dokumentu, Open Word Document k otevření existujícího eaDocX dokumentu s definovaným profilem formátování vzhledu, Recent Documents s odkazy na posledních pět otevřených dokumentů, Generating Document Sets pro definování sady dokumentů, které je vhodné generovat společně, Help s nápovědou a dále informace o licenci a verzi pluginu.

V prostředí okna Project Browser lze eaDocX vyvolat pravým tlačítkem myši na elementu a příkazem Addins/Extensions | eaDocX | Quick Document, který vytvoří dokument z vybraného elementu nebo Addins/Extensions | eaDocX | Add to Document, kterým lze přidat vybraný element, balík nebo diagram do jedné z existujících sekcí ve vašich eaDocX dokumentech.

Závěr
Rozšíření eaDocX přináší do aplikace Enterprise Architect nové možnosti dokumentace modelů a vytváření profesionálních wordovských dokumentů přímo v EA. Plugin vyniká intuitivním ovládáním a silným zaměřením na MS Word a Excel.

Rozšíření eaDocX si můžete zakoupit v našem e-shopu.

Zaujaly vás možnosti rozšíření eaDocX? Rádi byste jej použili ve své praxi? Chcete se dozvědět více o jeho možnostech? Kontaktujte nás a využijte našich zkušeností. Certifikovaní školitelé společnosti Dataprojekt s.r.o. poskytují obecná školení aplikace Enterprise Architect i osobní konzultace nad konkrétními problémy z praxe.

Leave a comment

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.