Grid na diagramu

Nedávno jsem se účastnil diskuse o rozdílech mezi používáním nativních business nástrojů jako je například ARIS nebo Adonis a nástrojem Enterprise Architect. Co mne na této diskusi překvapilo nejvíce byl fakt, že jako jeden z nejzásadnějších problémů EA byla opakovaně zmiňována chybějící funkčnost takzvaného gridu, tedy mřížky, která umožňuje snadné zarovnávání elementů na diagramu. Já jsem sice této "featurce" nikdy nepřišel na chuť (asi proto, že jsem nikdy neměl rád skládání kostiček), ale chápu, že mnohým uživatelům může chybět.

Ono překvapení ovšem nespočívalo v tom, že je tento grid žádán, ale že málokdo ví o tom, že ve skutečnosti tuto funkčnost Enterprise Architect podporuje. Ovšem je (jak je již u tohoto nástroje dobrým zvykem) celkem šikovně schovaná.

Naleznete ji zde: Hlavní menu / Tools / Diagram / Behavior. Navíc si můžete nastavit nejen to, zda se má zobrazit, ale i to, zda se má mřížka jen zobrazit nebo zda se mají objekty na mřížku přichytávat a případně v jaké vzdálenost. Samozřejmostí je pak nastavení rozteče a tloušťky čar.

Takže řečeno slovy klasika: "Berte a vychutnávejte".

Leave a comment

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.