Blíží se Enterprise Architect 9!

Naše společnost měla nedávno možnost zúčastnit se předvedení nové verze nástroje Enterprise Architect. Přestože dosud není přesně stanoven výčet vlastností, které bude tato verze obsahovat, naše dojmy byly veskrze pozitivní.

Asi nejvýraznější (i když pravděpodobně nejméně užitečnou) je přítomnost tak zvaného whiteboard módu. Při jeho zapnutí jsou veškeré diagramy zobrazeny tak, jako by byly nakreslené fixou na flipchart. Ten, kdo zná například nástroj balsamiq, ví, o čem mluvím. A rozhodně to vypadá efektně.

Další změny a rozšíření se týkají zejména podpory dalších syntaxí (BPMN 2, SysML), vylepšená podpora XMI importů a exportů. Výrazně vylepšená je také navigace mezi elementy a přibudou i zcela nové funkčnosti, jako je třeba z TOGAFu vycházející GAP analýza mezi "as is" a "to be" stavem.

Tento článek zdaleka nezachycuje vše nové, s čím se v nové verzi našeho oblíbeného nástroje setkáme. Nicméně jakmile se nám dostane do "rukou", můžete se těšit na mnohem obsáhlejší článek, kde se budeme další generaci Enterprise Architect věnovat podrobněji.

Leave a comment

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.