Popis Enterprise Architect Desktop Edition

Enterprise Architect Desktop Edition je cenově výhodné řešení pro modelování v jazyce UML a pro řízení podnikových procesů včetně jejich vizualizace.

Tato edice je zaměřena na individuální analytiky a vývojáře, kteří vyžadují flexibilní prostředí pro tvorbu modelů v jazyce UML (a nejen v něm). Podporuje celý vývojový proces od vytváření "mindmap", přes správu požadavků, analytické a systémové modely, až k řízení nasazení. Pokud nástroj sám již neobsahuje Vámi používaný modelovací jazyk, je možné dokoupit další extenze (například TOGAF) nebo si jednoduchým způsobem rozšířit Enterprise Architect vlastními silami.

Desktop Edition podporuje verzování modelů (s využitím externích verzovacích nástrojů jako je například Subversion). Rovněž obsahuje nástroje pro generování kvalitní dokumentace v HTML nebo RTF formátu.

Enterprise Architect nabízí otevřené rozhraní (COM), a proto lze tento nástroj velmi lehce rozšiřovast o další funkcionality nebo jej integrovat s jinými aplikacemi.

Pro uchovávání vytvořených modelů (podporován je již i UML 2.3) slouží EAP soubory, což jsou vlastně soubory ve formátu MS Access.

Enterprise Architect je významnou pomocí v oblasti vývoje software.

Tento nástroj si můžete zakoupit zde.

Leave a comment

Filtered HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.